Michelle Roy mianowana nowym Dyrektorem Finansowym

Michelle Roy mianowana nowym Dyrektorem Finansowym

maja 21 2014

Z dniem dzisiejszym, Mölnlycke Health Care ogłosiło powołanie Michelle Roy jako Dyrektora Finansowego. Michelle dołączy do firmy w czerwcu 2014, kiedy to aktualny Dyrektor Finansowy, Steve Hamlett, przejdzie na zasłużoną emeryturę.

Michelle Roy jest obywatelką Stanów Zjednoczonych i posiada szerokie, międzynarodowe doświadczenie na stanowiskach kierowniczych takich specjalizacji jak rachunkowość, kontrola i planowanie finansowe. Do niedawna była Wiceprezesem ds. Finansów w międzynarodowym oddziale firmy Align Technology, mieszczącej się w Kalifornii, a zajmującej się branżą ortodontyczną.

Steve Hamlett, który przechodzi na emeryturę z końcem 2014 roku, pracował jako Dyrektor Finansowy w Mölnlycke Health Care przez osiem lat, nadzorując okres trwałego wzrostu firmy oraz fuzji i przejęć. W tym czasie, Mölnlycke Health Care doświadczało wysokich poziomów wytwarzania środków pieniężnych oraz delewarowania, które zakończone zostały we wrześniu 2013 roku refinansowaniem Spółki.

Richard Twomey, Dyrektor Generalny Mölnlycke Health Care, powiedział:

„W imieniu Zarządu dziękuję Steve'owi za jego wiele lat pracy i zaangażowania. Przywództwo Steve'a było kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do sukcesu Spółki i życzę mu powodzenia w jego przejściu na emeryturę. Jestem bardzo zadowolony, że Michelle dołączy do Mölnlycke Health Care. Jej doświadczenie zdobyte w USA, EMEA i regionach Azji i Pacyfiku będą dla nas wielkim atutem w trakcie dalszych prac nad rozwojem naszej działalności.”