Mölnlycke Health Care - | Mölnlycke Health Care
Setopress
Setopress
Bandaż uciskowy z PEC typu 3c Bandaże uciskowe Setopress są stosowane w leczeniu owrzodzeń żylnych kończyn dolnych i chorób towarzyszących wymagających stopniowego ucisku nogi.

Sprzyja gojeniu nawet długotrwałych owrzodzeń żylnych kończyn dolnych

Lekka struktura pozwala nosić buty, co zwiększa mobilność pacjenta

Bandaż nadający się do prania, zapewniając higienę i umożliwiając wielokrotne używanie bez utraty właściwości leczniczych

Długość 3,5 m (bez rozciągania) — wystarczająca dla każdego pacjenta

Bandaż Setopress ma lekką konstrukcję dzięki zastosowaniu zaawansowanego materiału, jest dostępny w dwóch szerokościach. Po obu stronach bandaża znajduje się niezmywalny, prosty wzór ułatwiający prawidłowe nakładanie. Wzór składa się z kolorowych prostokątów, które przy prawidłowym rozciągnięciu bandaża stają się kwadratami.

Po jednej stronie bandaża znajdują się brązowe prostokąty, które przy prawidłowym rozciągnięciu stają się kwadratami zapewniającym ucisk 40 mmHg na kostce. Ucisk ten pozwala uzyskać optymalną szybkość gojenia. Prawidłowo założony bandaż Setopress zapewnia ucisk, który umożliwia wyleczenie nawet długotrwałych owrzodzeń żylnych kończyn dolnych w ciągu 12 tygodni (1).

Po drugiej stronie bandaża znajdują się zielone prostokąty, które umożliwiają zastosowanie średniego ucisku (30 mmHg na kostce). Jeśli pacjent nie jest przyzwyczajony do terapii uciskowej lub stosowanie bandaża uciskowego jest dla pacjenta niekomfortowe, można początkowo stosować średni ucisk.

Graficzny wzór ułatwia spójne i poprawne zakładanie bandaży Setopress. Do każdego bandaża są dołączone 2 agrafki oraz ulotka zawierająca szczegółowe instrukcje zakładania.

Bandaż zapewnia ucisk, który skutecznie leczy owrzodzenia żylne kończyn dolnych (1,2).

Aby uzyskać wysoką kompresję, należy założyć bandaż w taki sposób, aby brązowe prostokąty stały się kwadratami. Aby uzyskać średnią kompresję, należy założyć bandaż w taki sposób, aby zielone prostokąty stały się kwadratami.
Share this

Elset and Elset ‘S’
Elset and Elset ‘S’

Elset and Elset ‘S’ are lightweight compression bandages used to provide compression...

Tubigrip Shaped Support Bandage
Tubigrip Shaped Support Bandage

Anatomically shaped bandage for venous disorders Tubigrip...

BREVET tx
BREVET tx

The dangers of Deep Vein Thrombosis (DVT) in non-ambulant patients demand...

Tubigrip™
Tubigrip™

Tube-shaped Tubigrip™ provides lasting, effective support with complete freedom...