Skip to Main Content
Fish church, Goteborg Photo credits: Kjell Holmer, Media bank, and Göteborg & co.
Feskekôrka

Najsłynniejszy w Göteborgu targ rybny i owoców morza, otwarty w 1874 roku. Nazywany “Feskekôrka”, czyli “Kościół rybny” ze względu na inspirację neogotyckimi kościołami.

Tram running in Göteborg Photo credits: Kjell Holmer, Media bank, and Göteborg & co.
Niebiesko-białe tramwaje

Rozpoznawalne goteborskie tramwaje nie są atrakcją turystyczną, ale codziennym środkiem transportu mieszkańców Göteborga – między innymi pracowników Mölnlycke. Możesz wykupić  jedno- lub trzydniowy bilet, który zapewnia dostęp do wszystkich środków transportu publicznego

Gothenburg art museum Photo credits: Mika Aberra, Media bank, and Göteborg & co.
Muzeum Sztuki w Göteborgu

Jeśli interesujesz się nordycką sztuką, Konstmuseum znajduje się w odległości krótkiego spaceru od centrum konferencyjnego EWMA. Znajdziesz w nim nie tylko dzieła Muncha, Edlefelta, ale także prace Picassa oraz Chagalla.

Gothenburg paddan tour Photo credits: Beatrice Tornros, Media bank, Göteborg & co.
Wycieczka goteborskimi kanałami

Skorzystaj z uroków długich letnich wieczorów wybierając wycieczkę kanałami. Przeprawa popularnymi łodziami Paddan pozwoli Ci zobaczyć stocznię oraz 20 mostów znajdujących się w mieście.

Liseberg theme park entrance Photo credits: Peter Kvarnstrom, Media bank, and Göteborg & co.
Park rozrywki Liseberg

Największy w Skandynawii park rozrywki nie tylko dla dzieci. Zlokalizowany naprzeciw centrum konferencyjnego EWMA, park Liseberg oferuje wydarzenia na żywo oraz liczne atrakcje. 

Haga Street in Gothenburg Photo credits: Peter Kvarnstrom, Media bank, and Göteborg & co.
Dzielnica Haga

Urocze zakątki dzielnicy Haga to przede wszystkim najlepsze w Szwecji kawiarnie i cukiernie - idealne miejsce na szwedzką „fika”. Poszukaj cynamonowych bułek wielkości talerza- nie zapomnij podzielić się nią z kolegami!

Photo credits: Peter Kvarnstrom, Media bank, and Göteborg & co.
Archipelag Goteborski

Wycieczka z przewodnikiem po Archipelagu Goteborskim zabierze Cię w podróż z dala od zgiełku miasta, wprost do cichych wiosek znajdujących się na naszych wyspach.

Universeum in Göteborg Photo credits: Beatrice Tornros, Media bank, Göteborg & co.
Universeum

Miejskie centrum nauki i historii naturalnej zaledwie o krok od centrum konferencyjnego EWMA. Kto by się spodziewał, że w Göteborgu można trafić do tropikalnego lasu deszczowego?!

 

Seafood in FiskeKyrka Göteborg Photo credits: Tina Stafren, Media bank, Göteborg & co.
Owoce morza

Kuchnia skandynawska odradza się, a zachodnie wybrzeże Szwecji nie jest wyjątkiem. Nadmorska lokalizacja Göteborga jest rajem dla miłośników ryb i owoców morza.

Volvo Museum aerial shot
Muzeum Volvo

Hisingen jest piątą największą wyspą Göteborga oraz siedzibą marki Volvo. Jeśli dysponujesz dodatkowym dniem wolnym zachęcamy do odkrycia sekretnych zakątów idealnych do pływania, ciekawych kawiarni oraz muzeum motoryzacji.

Wybierz rynek 

Wybierz swój rynek