Skip to Main Content
Szukam

Zagrożenia związane z pudrem w rękawicach chirurgicznych

Nie stosujemy pudru w naszych rękawicach, ponieważ stwarza on liczne zagrożenia dla pacjentów oraz pracowników służby zdrowia. Zaliczają się do nich, między innymi, komplikacje pozabiegowe, alergie na lateks oraz problemy z oddychaniem  .

Rozpocznij szkolenie

Ann-Louise, ręce pracownika służby zdrowia.
Ann-Louise, ręce pracownika służby zdrowia.

Czy wiesz, że puder pochodzący z niektórych rękawic chirurgicznych stwarza zagrożenia dla zdrowia, zarówno Twojego, jak i Twoich pacjentów oraz personelu? Wiele opublikowanych faktów wskazuje, iż puder ze skrobii kukurydzianej znajdujący się w rękawicach przyczynia się do powstawania zrostów, które powodują infekcje ran. Spowodowało to odchodzenie od rękawic pudrowanych. Kolejnym udokumentowanym ryzykiem jest wiązanie się białek lateksowych z pudrem, pochodzącym z rękawic. Zwłaszcza, gdy znajdzie się on w powietrzu, na przykład podczas wyjmowania rękawic z opakowania oraz zakładania lub zdejmowania ich z rąk. Te unoszące się w powietrzu białka lateksowe mogą stanowić zagrożenie dla życia pacjentów wrażliwych na lateks oraz narazić personel na reakcje alergiczne .

Dzięki naszemu 20-minutowemu szkoleniu e-learningowemu będziesz na bieżąco:

  • przegląd najnowszych zakazów proponowanych przez FDA dla pudrowanych rękawic chirurgicznych
  • dyskusja na temat tego, w jaki sposób puder jest przenoszony na teren całego szpitala
  • przegląd zagrożeń i implikacji ekonomicznych związanych z rękawicami pudrowanymi

'References'

Udostępnij w mediach społecznościowych

Kontakt z nami
Wybierz rynek 

Wybierz swój rynek 

Mölnlycke Zamknij

Potwierdzenie pracownika służby zdrowia

Informacje przedstawione na stronie, na którą masz zamiar wejść, są przeznaczone wyłącznie dla pracowników służby zdrowia. Klikając poniższe pole, potwierdzasz, że jesteś pracownikiem służby zdrowia.