Skip to Main Content
Szukam
hidden1hidden2

Znaczenie przygotowania skóry

Przygotowanie skóry ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania występowania zakażenia miejsca operowanego. W celu dekolonizacji skóry przed operacją zaleca się stosowanie 2-procentowego glukonianu chlorheksydyny i 70-procentowego roztworu alkoholu izopropylowego. Zalecenie to oparte jest na dowodach sugerujących, że jest to optymalny środek do przedoperacyjnej antyseptyki skóry . Dowody sugerują, że źródłem większości czynników chorobotwórczych prowadzących do ZMO jest skóra pacjenta . W związku z tym, większy nacisk na antyseptykę skóry może znacznie wpłynąć na częstość występowania infekcji.

hidden1hidden2

Znajomość wskaźnika występowania ZMO

Badania wykazały, że częstość występowania ZMO znacznie różni się w zależności od szpitala i rodzaju przeprowadzanego zabiegu . Zespoły chirurgiczne, które znają statystyki związane z ZMO, mogą podjąć działania mające na celu zmniejszenie częstości występowania takich infekcji. Można to osiągnąć poprzez wdrożenie podstawowych, względnie niedrogich środków zapobiegających infekcjom .

hidden1hidden2

Kierownictwo w placówkach

Niezwykle istotną rolę w skutecznej walce z ZMO pełni dyrekcja szpitala. Aby zmniejszyć liczbę zakażeń szpitalnych, warto zaangażować osoby decyzyjne ze wszystkich szczebli organizacji. Odpowiednie przywództwo jest kluczowe, kiedy priorytetem dla całego personelu jest rozwijanie kultury promującej najlepsze praktyki zapobiegania infekcjom nabytym w ośrodkach opieki zdrowotnej .

hidden1hidden2

Korzystanie z odpowiednich produktów i rozwiązań dla optymalnej ochrony

W Mölnlycke Health Care jesteśmy dumni z tworzenia sprawdzonych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i pracownikom. Zapobieganie infekcjom jest motorem napędowym wszystkich naszych działań. Nieustannie ulepszamy nowe produkty i rozwiązania, aby zapewniać jeszcze lepszą ochronę personelu i pacjentów. Wybór właściwego produktu stanowi kluczowy element podczas utrzymywania skutecznej kontroli obciążenia mikrobiologicznego podczas operacji.

W naszej ofercie znajdują się produkty przeznaczone do płukania ran a także do ich pielęgnacji po zabiegu w tym opatrunki które przyspieszają proces gojenia. 

Informacja o tych produktach oraz o samym zapobieganiu infekcji podczas zabiegu znajduje się w naszym materiale do pobrania (pdf)

 

hidden1hidden2

'References'

Kontakt z nami
Mölnlycke Zamknij

Potwierdzenie pracownika służby zdrowia

Informacje przedstawione na stronie, na którą masz zamiar wejść, są przeznaczone wyłącznie dla pracowników służby zdrowia. Klikając poniższe pole, potwierdzasz, że jesteś pracownikiem służby zdrowia.